Skontaktuj się z nami w sprawie:

Do dyspozycji dziennikarzy jest biuro prasowe inwestycji.

Aktualności

2019-01-17

Stan prac na inwestycji

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że zgodnie z zapowiedziami na stacji elektroenergetycznej Polkowice w ostatnich tygodniach trwały prace modernizacyjne pola 220 kV Żukowice. Pole przeszło pozytywny odbiór i zostało załączone pod napięcie. W planach jest również modernizacja pola 220 kV Leszno.

W zakresie linii elektroenergetycznej 400 kV, po pozytywnym przebiegu czynności sprawdzających, podpisano protokół odbioru końcowego.

Na stacji elektroenergetycznej Czarna zakończono czynności odbiorowe w zakresie prac budowlanych i podpisano protokół odbioru częściowego. Zakończenie tego etapu pozwoliło przystąpić do likwidacji zaplecza budowy oraz niwelacji terenu. Jednocześnie prowadzone są prace sprawdzające w ramach ruchu próbnego.

W trakcie przygotowywania jest również dokumentacja potrzebna do zgłoszenia stacji Czarna do użytkowania. Obiekt zgłoszono do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w kwestii pomiaru hałasu i natężenia pola oraz do Inspektora Sanitarnego i Inspektora Przeciwpożarowego.